ceremonia pogrzebowa

Ceremonia pogrzebowa

Ceremonia pogrzebowa i jej organizacja

Czasem możemy zastanawiać się nad tym, w jakim celu będziemy organizować piękne ceremonia pogrzebowa, które będą żegnać ten ostatni raz naszych bliskich, w końcu nie od dziś wiadomo, że jest to drogie wydarzenie i czasem niektóre rzeczy są kupowane za absurdalne ceny. Doskonałym przykładem jest trumna, w końcu zostanie ona zakopana i nikt więcej nie będzie jej widział, więc w jakim celu mamy kupować niesamowicie drogie modele z linii premium? Otóż zazwyczaj się nad tym zastanawiamy, jednak jeśli przychodzi już do sytuacji w której musimy pochować naszych bliskich, sami szukamy rozwiązań które pozwolą nam na wspaniałą ceremonię pożegnalną.

Otóż po pierwsze musimy pamiętać, że ceremonia pogrzebowa w kościele i pożegnaniu wraz z księdzem już na samym cmentarzu, dodatkowo doliczyć do tego możemy czuwanie. Oczywiście to będzie już organizowane w zakładzie pogrzebowym, więc warto wybrać miejsce z klasą i które nie będzie dostarczać nam przykrych wrażeń, czyli jeśli będzie to lato, powinniśmy sprawdzić czy w danym miejscu jest odpowiednia klimatyzacja, tak samo w kwestii ogrzewania w czasie zimniejszych pór roku. W ten sposób unikniemy chociażby dyskomfortu powodowanego niezbyt przyjemną temperaturą.

Jak ma wyglądać sama ceremonia

W kwestii samej ceremonii, musimy udać się do kościoła i ustalić dosłownie wszystkie szczegóły z księdzem, naturalnie najlepiej jest to robić na parafii do której nieboszczyk należał, często jednak mogą się pokazać tutaj różnego rodzaju problemy, nie tylko finansowe, w końcu nie wiemy nigdy na jakich księży przyjdzie nam trafić. W takiej sytuacji warto udać się do najbliższego kościoła jeśli jest taka możliwość i szczerze porozmawiać z innym księdzem, z pewnością zrozumie on sytuacje. Dlaczego warto zwracać na to uwagę? W końcu nie zapominajmy, że jest to ceremonia dla całej rodziny i przyjaciół, więc nie chcemy raczej żeby cokolwiek było nie tak jak być powinno.

Jeśli przejdziemy już do ceremonii na cmentarzu, niektórzy mają pomysł żeby zatrudnić muzyków, lecz nie zawsze może być to dobry pomysł, inaczej może jednak wyglądać sytuacja jeśli nieboszczyk będzie muzykiem, lub przykładowo będzie miał przyjaciół muzyków którzy w ten sposób będą chcieli oddać mu w pewnym sensie hołd za wszystkie lata przyjaźni. Z pewnością będzie to piękny i wzruszający gest. Zorganizowanie wszystkiego nie jest trudne, zwłaszcza jeśli wybierzemy dobry zakład pogrzebowy, gdyż będą oni w stanie pomóc nam praktycznie z wszystkim, a sami będziemy jedynie musieli udać się do kościoła celem ustalenia ceremonii. Czytaj więcej