stypa

Stypa inaczej konsolacja

Czy zorganizować stypę po pogrzebie?

Coraz większa liczba ludzi zastanawia się nad tym, czy warto organizować między innymi takie imprezy jak stypa po całej ceremonii pogrzebowej, w końcu stypa jest imprezą, a nie zawsze mamy ochotę widzieć się z dużą ilością osób jeśli jesteśmy w głębokiej żałobie. Nie zapominajmy jednak, że powinien to być czas na wspominanie bliskiej nam osoby wraz z rodziną i jeśli wszyscy podejdą do tematu odpowiednio, z pewnością miło będzie przypomnieć sobie wszystkie przyjemne oraz zabawne chwile. Odpowiedzmy sobie tylko na pytanie, jak zorganizować taką stypę żeby być z niej w pełni zadowolonym, w końcu warto pamiętać o tym, że klimat takiej imprezy również jest zależy od tego jak zostanie ona finalnie zorganizowana, w jakim miejscu będzie się odbywać, a nawet co zostanie nam podane przy stole.

Po pierwsze kwestia organizacji, musimy porozmawiać z bliskimi i zaprosić ich na tą stypę, a jeśli nie mamy dużego budżetu żeby zaprosić wszystkich gości, doskonałym pomysłem będzie zaproszenie jedynie najbliższych na przysłowiowy obiad, w końcu nawet po posiłku nie musimy od razu opuszczać danego lokalu, gdyż wynajmując salę, możemy ustalić godziny w których będziemy ją wynajmować. Pamiętajmy o tym, że restauracja nie musi być wcale bardzo droga i znana, wystarczy niewielki kameralny lokal, w którym będziemy mieć możliwość wynajęcia kameralnej sali, w której nie będą przeszkadzać nam wszyscy inni goście.

Stypa kogo zaprosić?

Zawsze podczas zaproszenia na ceremonię pogrzebową, warto również ustalić kto będzie mógł przyjść na taki pożegnalny posiłek i stypę, ponieważ prawdopodobnie będziemy musieli z góry zapłacić za talerzyk, więc warto od razu zapytać bliskich kto chętnie po całej ceremonii się z nami spotkać, żeby mniej więcej oszacować jak będzie wyglądać kwestia finansowa. Oczywiście stypy wcale nie musimy robić w restauracji, jeśli mamy przykładowo możliwość i duże podwórko, a do tego jakąkolwiek opcję pomocy w przygotowaniu, możemy również zorganizować ją na swojej działce, z pewnością rodzina będzie czuła się tam o wiele bardziej swobodnie i całe spotkanie również będzie dużo bardziej przyjemne dla wszystkich.

Jak widać stypa nie musi być wcale droga i smutna, jeśli nasza rodzina również będzie z sobą zżyta, z pewnością będzie to przyjemne spotkanie na którym będziemy w stanie powspominać. Warto więc poważnie zastanowić się nad organizacją takiego spotkania oraz żeby mogło trwać ono nieco dłużej, a nie skończyć się jedynie po samym obiedzie w ulubionej restauracji w której wynajęliśmy na krótko salę. www