transport zwłok

Transport zwłok

Czemu transport zwłok z zagranicy jest tak drogi?

Niektóre usługi mogą wydawać się nam absurdalnie drogie, jednak zastanówmy się nad tym, czy na pewno ktoś próbuje nas naciągnąć i jak faktycznie wyglądają koszty, z pewnością wtedy o wiele łatwiej będzie nam zrozumieć niektóre procesy. Przykładowo jeśli mamy problem, ponieważ osoba nam bliska zmarła w czasie pobytu za granicą, my musimy zająć się kwestią sprowadzenia zwłok, co niestety nie tylko jest trudne, ale również bardzo kosztowne, w końcu musimy wszystkie szczegóły ustalać nie tylko z naszym konsulatem i urzędami, ale również z tymi znajdującymi się w miejscu śmierci naszego bliskiego – transport zwłok.

Jeśli jeszcze są to kraje należące do Unii Europejskiej, nie powinno być z tym tak dużego problemu, jednak coraz większa liczba turystów decyduje się na wizytę w dużo bardziej egzotycznych miejscach, przez co również sprowadzenie takiej osoby zmarłej będzie o wiele trudniejsze, w końcu nie wszystkie kraje są zaprzyjaźnione i w większości takich miejsc w dalszym ciągu panuje ogromna korupcja oraz fatalne warunki. Czy sami będziemy w stanie sobie z wszystkim poradzić?

Jak sobie z tym poradzić?

Prawdopodobnie nie, ponieważ są to kwestie przy których będziemy pracować z dokumentami, a co za tym idzie, również będą w urzędowym języku danego kraju, więc prawdopodobnie będziemy potrzebować profesjonalnego tłumacza, który dokładnie przełoży cały tekst na język Polski, w innym wypadku nie damy sobie rady z tymi dokumentami, zwłaszcza, że będą one pisane w języku prawnym, a on sam do prostych nie należy. Firmy które zajmują się takimi działaniami, zatrudniają profesjonalnych prawników, którzy również zajmują się prawem nie tylko w Polsce, ale również doskonale znają wszelkie zmiany i rynek w krajach z których będziemy musieli sprowadzić bliskich.

Teraz z pewnością domyślamy się, że nie jest to proste zadanie, a jego cena wynika z tego, że nawet nie każdy prawnik będzie w stanie się tym zająć, gdyż jest to bardzo obszerna i specjalistyczna wiedza, a im dany specjalista posiada większą wiedzę, większe doświadczenie i przede wszystkim większe umiejętności, będziemy również musieli za wszystko zapłacić stosunkowo więcej, gdyż zwyczajnie za wiedzę trzeba płacić. Zazwyczaj takimi działaniami, zajmują również duże i bardzo profesjonalne placówki pogrzebowe, więc warto zastanowić się nad tym, czy nie będą oni w stanie wykonać dla nas dosłownie wszystkich powierzonych zadań, gdzie nawet po sprowadzeniu zwłok, zajmą się oni sprawami pogrzebowymi, będzie to dla nas ogromna ulga podczas całego okresu żałobnego. czytaj więcej