transport zwłok

Transport zwłok

Czemu transport zwłok z zagranicy jest tak drogi?

Niektóre usługi mogą wydawać się nam absurdalnie drogie, jednak zastanówmy się nad tym, czy na pewno ktoś próbuje nas naciągnąć i jak faktycznie wyglądają koszty, z pewnością wtedy o wiele łatwiej będzie nam zrozumieć niektóre procesy. Przykładowo jeśli mamy problem, ponieważ osoba nam bliska zmarła w czasie pobytu za granicą, my musimy zająć się kwestią sprowadzenia zwłok, co niestety nie tylko jest trudne, ale również bardzo kosztowne, w końcu musimy wszystkie szczegóły ustalać nie tylko z naszym konsulatem i urzędami, ale również z tymi znajdującymi się w miejscu śmierci naszego bliskiego – transport zwłok.

Jeśli jeszcze są to kraje należące do Unii Europejskiej, nie powinno być z tym tak dużego problemu, jednak coraz większa liczba turystów decyduje się na wizytę w dużo bardziej egzotycznych miejscach, przez co również sprowadzenie takiej osoby zmarłej będzie o wiele trudniejsze, w końcu nie wszystkie kraje są zaprzyjaźnione i w większości takich miejsc w dalszym ciągu panuje ogromna korupcja oraz fatalne warunki. Czy sami będziemy w stanie sobie z wszystkim poradzić?

Jak sobie z tym poradzić?

Prawdopodobnie nie, ponieważ są to kwestie przy których będziemy pracować z dokumentami, a co za tym idzie, również będą w urzędowym języku danego kraju, więc prawdopodobnie będziemy potrzebować profesjonalnego tłumacza, który dokładnie przełoży cały tekst na język Polski, w innym wypadku nie damy sobie rady z tymi dokumentami, zwłaszcza, że będą one pisane w języku prawnym, a on sam do prostych nie należy. Firmy które zajmują się takimi działaniami, zatrudniają profesjonalnych prawników, którzy również zajmują się prawem nie tylko w Polsce, ale również doskonale znają wszelkie zmiany i rynek w krajach z których będziemy musieli sprowadzić bliskich.

Teraz z pewnością domyślamy się, że nie jest to proste zadanie, a jego cena wynika z tego, że nawet nie każdy prawnik będzie w stanie się tym zająć, gdyż jest to bardzo obszerna i specjalistyczna wiedza, a im dany specjalista posiada większą wiedzę, większe doświadczenie i przede wszystkim większe umiejętności, będziemy również musieli za wszystko zapłacić stosunkowo więcej, gdyż zwyczajnie za wiedzę trzeba płacić. Zazwyczaj takimi działaniami, zajmują również duże i bardzo profesjonalne placówki pogrzebowe, więc warto zastanowić się nad tym, czy nie będą oni w stanie wykonać dla nas dosłownie wszystkich powierzonych zadań, gdzie nawet po sprowadzeniu zwłok, zajmą się oni sprawami pogrzebowymi, będzie to dla nas ogromna ulga podczas całego okresu żałobnego. czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *